Telefon+420 776 887 543 Telefon +420 608 888 543

Chorvatsko - Zablače (pobyt)

V roce 2006 otevřená základna, skvělé potápění, ale i příjemný pobyt pro nepotápěče v Chorvatsku... najdete v oblasti Šibenského moře (Střední Jadran). Při hledání tohoto působiště (a projeli jsme toho opravdu dost), jsme se drželi těchto kriterií:

1. Nejlepší potápění - Šibenský archipelag je vlastně pokračování Kornatského souostroví (kde se ale nemusí platit za rezervaci!). Čítá více než 70 ostrovů a ostrůvků, s nepřeberným množstvím podmořských hor a útesů, kde viditelnost je označována znalci Jadranu za jednu z nejlepších a mořská fauna a flóra za jednu z nejbohatších. Hlavně asi díky zrádným podmořským útesům, kde rybáři nemohou komerčně provozovat rybolov. Od r.2013 možnost potápění v národním parku Kornati (poplatek navíc = 100kuna).

2. Rychlá dosažitelnost - vzdálenost z ČR do Zablače je pouze o 95 km delší než na Krk, ale trasu Zagreb - Šibenik zajedete po dálnici mnohem rychleji! V Šibeníku, po sjezdu z dálnice jste na místě po 9 km. Vyvarovali jsme se hlavně trajektům a dlouhým přejezdům ostrovů. Celková délka trasy Mikulov - Zablače je jen 744 km.

3. Poloha centra - leží cca 30 metrů od mola kde kotví loď - pro potáp. výjezdy. - co dodat?...

4. Ubytování - po zkušenostech z Krku, kde bylo přeci jen hodně daleko od moře, jsme hledali ubytování na samém břehu moře. Zablače to nabízí jak apartmány, tak i malebným kempem.

5. Odpočinek - v městečku je klid opravdu unikátní. Tady si dovolenou opravdu vychutnáte. Přitom Zablače nabízí 2 prodejny potravin, 4 restaurace, pizzerii, pekárnu a novinový stánek. Ale pro ty co chtějí něco navíc je tu:

6. Zábava - po 15 minutách chůze známé letovisko Solaris, kde naleznete opravdu úplně vše: krytý plavecký bazén, restaurace, bary, pizzerie, disko, obchody, tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, hřiště na volejbal, fotbal, půjčovnu vodních skůtrů, vodní atrakce včetně dvojitého tobogánu a nafukovacího hradu na vodě pro děti. Pro ženy se pořádá v bazénech každé 2 hodiny cvičení aerobiku. No a komu by to nestačilo může navštívit 9 km vzdálený Šibenik a tam už lze skotačit až do roztrhání těla.

7. Kultura a cestování - již zmíněné město Šibenik je od roku 2000 zapsáno do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Např. katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) je jednou z nejkrásnějších staveb evropského pozdního středověku (1433 - 1555), nejcennější dílo přechodu gotiky v renesanci v celém Chorvatsku. Z dalších měst v okolí Zablače stojí určitě za návštěvu Trogir, Primošten či letovisko Vodice. Z přírodních krás vřele doporučujeme navštívit Kornati, vodopády Krka, nazývané také malé Plitvice, či Vransko jezero kde je možně spatřit většinu vodních ptáků žijících na území Evropy.

Cena zahrnuje:

  • ubytování: 46 EUR / noc - 2 lůžkový
  • 78 EUR / noc - 4 lůžkový potápění: podrobně v programu
  • doprava dle dohody

Cena nezahrnuje:

  • stravování, turistickou taxu: červenec, srpen - 7.00KN / den
  • Za děti do 12 let se taxa neplatí
  • Za děti 12 - 18 let se platí 50%
  • Při ubytování na 3 noci a méně se platí příplatek 30% za úklid
  • V případě potápění v národním parku Kornati (možno od r.2013) extra poplatek 100KN
  • Pro červenec a srpen je příplatek za přistýlku 12eur/den.
  • Použití klimatizace 5eur/den.

Pro koho je zájezd určen

Možnost absolvování kurzů OWD,AOWD a další, dále šnorchlisty a rodinné příslušníky

Popis ubytování/lodě:

Apartmány, popis vybavení, klidné prostředí, ubytování v soukromí, pár metrů od moře, 8 minut na základnu...
Za potápěčským dobrodružstvím budeme vyrážet na plně vybavené lodi Andrea.

Termín zájezdu:

datum14.08.2021 - 21.08.2021


Program:

Plnění potápěčských lahví (půjčení láhve a opasku na výjezd je bezplatné)

Možnost výhodných balíčků: Při počtu 10 ponorů/osobu (jak vzduch, tak nitrox) nabízíme 1 noční ponor GRATIS

Cena zájezdu:
vas zajem

V případě zájmu o zájezd nás můžete kontaktovat na telefonu +420 608 888 543 nebo využít online přihlášku

Vyplnit online přihlášku arrow
IG IG IG IG IG

Zážitky na celý život#piscesdivingworld

IG IG IG IG IG